MOBİL SAĞLIK

GÖZ MUAYENESİ

Görme Bozuklukları ve Renk Körlüğü Taramaları

Çalışanların, yaptıkları iş dolayısı ile görme problemleri yaşayıp yaşamadıklarını anlamak, aynı zamanda çalışanların yaptıkları işler için görme kalitesi açısından uygun olup olmadıklarını anlamak için rutin göz kırma kusuru taramaları önemli bir farkındalık yaratmaktadır.

Detaylı bir göz muayenesinin uygun ortam ve hijyen şartlarında ciddi ekipmanlarla yapılması gerektiği gerçeği göz önünde bulundurulursa, bu çok da pratik bir uygulama olamamaktadır.


Bu nedenle biz Bioatlas Polikliniği olarak, temel kırma kusuru taramaları yaparak göz problemi olan çalışanları tespit ediyoruz ve olması gereken klinik şartlarda muayene olabilmeleri için anlaşmalı olduğumuz hastanelere davet ediyoruz.


RENK KÖRLÜĞÜ TESTİ

Renk duyusu gözün retina tabakasında yer alan konilerle oluşmaktadır. Genellikle doğumsal olarak bu hücrelerin renk algılamadaki yetersizlikleri sonucunda kalıtsal renk körlükleri ortaya çıkmaktadır. Bunları birçok yöntemle ortaya çıkarmak mümkündür. Bunlardan birisi de aşağıdaki testtir. Kişinin bu renk levhalarındaki rakamları doğru şekilde algılaması gerekir aksi takdirde renk körlüğünden söz edilebilir.

DİĞER HİZMETLERİMİZ

"Bioatlas Ailenizin Polikliniği"

service

EVDE TEDAVİ

service

MOBİL SAĞLIK

service

LABORATUVAR HİZMETLERİ

service

POLİKLİNİK HİZMETLERİ